Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Elektryczne kombinacje

drukuj
przeczytano: 2981 razy
Paweł Palica, 10.07.2019

Ekstrawaganckie oświetlenie parku 750-lecia Goleniowa to temat, który wzbudził w naszym mieście bardzo duże kontrowersje i żywe dyskusje. Okazuje się, że istnieje tam poważniejszy problem, którego na co dzień się nie widzi.

Sprawa wypłynęła na wierzch nie dawno, gdy w parku zorganizowany został Letni Piknik Rodzinny. W jego trakcie po raz bodaj pierwszy wykorzystana została scena betonowego amfiteatru, który został wybudowany w minionym roku, przeprowadzony został na niej między innymi pokaz gotowania, a także odbyły się dwa koncerty. I niby wszystko grało jak należy, gdyby nie jeden drobiazg - ułożone wzdłuż alejek dziesiątki, jeśli nie setki metrów przewodów elektrycznych, które musieli rozwinąć elektrycy, by podłączyć sprzęt nagłośnieniowy oraz stoiska do prądu. 
Jak nam powiedziała jedna z osób zaangażowanych w organizację pikniku, okazało się, że skrzynki energetyczne zamontowane w trakcie przebudowy parku... niespecjalnie się nadają do obsługi takich imprez. Z relacji tej wynika, że "puścić" można przez nie prąd o natężeniu maksymalnie 16 amperów, tymczasem potrzeba było przynajmniej 32 A, więc pozostało skorzystać z jedynej starej skrzynki, ustawionej w centralnej części parku i od niej ciągnąć przedłużacze. Mało tego, próbowano podpiąć się do skrzynek wbudowanych w podłoże tuż przy scenie, ich klapy jednak skonstruowane są w ten sposób, że - jak miał uznać elektryk - zamknięcie mogłoby spowodować przecięcie kabla, tu też zresztą ograniczeniem jest natężenie 16 A. Dlatego zdecydowano się na taką prowizorkę.
Przyjmując, że obsługujący piknik elektrycy mieli rację - a zdjęcie jasno pokazuje, że nie widzieli innej możliwości jak rozwijanie przedłużaczy - kłopot jest rzeczywiście spory. Takie rozwiązania techniczne przyjęto bowiem już na etapie projektowania parkowej instalacji elektrycznej. Tę ostatnią zgodnie z projektem wykonano i wszystko wskazuje na to, że doprowadzenie jej do pełnej funkcjonalności wiązałoby się z wymianą praktycznie wszystkich urządzeń.
Do sprawy będziemy wracać.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Jasna p..a...

dodany przez Mariusz, dnia 10.07.2019, 15:01:20

To żaden problem , tylko jeszcze jedna faktura i po herbacie.

dodany przez Pawlak, dnia 10.07.2019, 15:36:58

16A to standard na mały domek ,raczej zasilanie parku jest prawidłowe , ale trzeba sprawdzić czy wykonawca nie odchudził przewodów ,a to byłby cyrk.

dodany przez mercedes555, dnia 10.07.2019, 20:44:15

Powiem krotko. Nie znasz sie Pan Panie Palica. Absolutnie nie ma problemu w poprowadzeniu dodatkowych zyl zasilajacych. No trzeba tylko kable podziemnie pociagnac. I jak Pawlak pisze, jedna faktura i po herbacie...koszt robot nieco wiekszy niz w trakcie budowy, ale niewiele...to nie instalacje wod-kan, zeby nad nimi plakac!
Pointujac, prosze sie rozejsc i nie robic zagadnienia.

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 11:14:53

Przepraszam że w tym miejscu ale ... od lat nawet w GG, która na pierwszej stronie ,, papierowego" wydania ma umieszczoną biało czerwoną flagę, nie można znależć choćby najmniejszej wzmianki dotyczącej rocznicy 11.07.1943, albo ustanowionym na mocy uchwały Sejmu z dnia 22.07.2016 roku - 11 lipca Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w czasie II wojny światowej.
11 lipca jest rocznicą ,, Krwawej niedzieli" podczas której na Wołyniu w 1943r UPA wspomagane przez okoliczną ludność ukraińską spaliła 99 polskich wsi , wymordowano blisko 10tys mężczyzn, kobiet i dzieci... W latach 1943-1945 liczba polskich ofiar na Wołyniu i w Małopolsce w/g historyków sięga 160-200tysięcy...

,, Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary,,," ( z napisu pomnika ofiar ludobójstwa ukraińskiego na Wołyniu, znajdującego się w Krakowie na Cmentarzu Rakowieckim )

Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

Czy słyszałeś modłę Panie,
Oczy ojca czy pamiętasz,
Gdy hańbili córkę jego
Banderowcy jak zwierzęta...
On na drzwiach ukrzyżowany
Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
Zlitowali się oprawcy
Skłuli oczy bagnetami...

Czy widziałeś Ojcze Święty
Patrząc z góry przez firmament
Dzieci śliczne jak aniołki
Na sztachety powbijane...
Kto je teraz poprowadzi
Na spotkanie z Tobą Boże,
One przecież takie małe
Zbłądzą same w tych przestworzach...

Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,
która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała,
rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,
groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu
świeczki za Nich tu postawić.

dodany przez Piotrek Walkowiak, dnia 11.07.2019, 13:44:43

Z nieoficjalnego zrodla...Kabel juz sie ciagnie. I po herbacie. I po krzyku ;o)

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 13:48:30

No to powiem krótko. Niech ciągnoł druta...????

dodany przez IT, dnia 11.07.2019, 20:09:36

ja pierdole it...w tym momencie wygladam jak chrystus frasobliwy...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 11.07.2019, 20:19:02

Szanowni@ i krytyk redaktor - mam takie skojarzenie z wielu imprez. Im większa impreza plenerowa to dało się zauważyć większą ilość porozciąganych wszelkiej maści kabli. A tu jakieś wielkie HALO bo Pan Redaktor usłyszał opinię, że muzykowi nie pasowała wtyczka do gniazdka lub gniazdko do wtyczki. Ja jeszcze dodam opinię /usłyszaną/ iż kto to widział siedzieć na betonie / p. Burmistrz po prostu nie zapewnił poduszeczki pod pupcię/ - oburzające. I tak można sobie opiniować. Podejście do wszelakich opinii celnie ujął Waldemar Łysiak w felietonie " Oszczer 2" - "opinie są jak dziura w dupie , każdy ma inną

dodany przez jzw, dnia 12.07.2019, 11:26:33

Nie chodzi nie o to, czy to można łatwo naprawić. Rzecz w tym, że ironia jest masakryczna. Tyle projektowania, mocy na zbędne lampki, a głośnika podłączyć nie można. Analogicznie ten bezmyślny projektant zaprojektowałby studio tv, w którym oświetlił każdą wszę w spodniach prowadzących, a zapomniał, że będą tam kamery, które trzeba gdzieś podłączyć. Kolejny dowód, że założeniami się nie przejęto.

dodany przez .., dnia 12.07.2019, 19:14:19

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator