Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

IKEA dyskryminuje?

drukuj
przeczytano: 3187 razy
redakcja, 01.07.2019

"Zwolnienie pracownika w związku z wyrażoną przez niego opinią dotyczącą akcji propagującej ideologię LGBT,  jest w mojej ocenie dyskryminacją i łamie wolność sumienia oraz wyznania - stwierdził polski wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Na polecenie ministra sprawiedliwości zostało wszczęte postępowanie sprawdzające w związku ze zwolnieniem jednego z pracowników sieci sklepów IKEA w Polsce, za cytowanie fragmentów Biblii potępiających homoseksualizm. Złożył on pozew przeciwko firmie IKEA z pomocą instytuty na rzecz kultury prawnej  "Ordo Iuris". Został zwolniony, bo sprzeciwił się zmuszaniu pracowników sklepu do udziału w akcjach promujących ruch LGBT.
 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

http://buzz.gazeta.pl/buzz/1,156947,12599262,IKEA_usunela_kobiety_z_katalogu_dla_Arabii_Saudyjskiej_.html?fbclid=IwAR337rQuq4fk7r9NQRCFj6kT7fgTpUhNLj6fXdw5XJBey6P-8HPIK6QO6VY

dodany przez behemot, dnia 01.07.2019, 13:43:54

I dalej, wy tez klepiecie te chucpe? Z jednej i z drugiej strony smiech na sali...
Pointujac, ach jaki fajny ten biurowec na zdjeciu ;o)

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 01.07.2019, 14:16:47

Pracownika `wywalili`, a teczowej torby w Polsce nie ma w ofercie. Homopropaganda selektywna czy co?

https://www.rp.pl/Handel/305309955-IKEA-przeciwko-homofobii-sprzedaje-teczowe-torby-na-zakupy.html

Volvo podobna hipokryzje uprawia:
https://www.stefczyk.info/2019/06/27/teczowa-afera-w-volvo-pracownicy-nie-chca-grupy-lgbt/

A juz w `polskiej` reklamie obrazoburczo prezentuja tylko tradycyjny model rodziny! Mezczyzne i kobiete! Co na to wiceprezydent Rabiej?!
https://www.wykop.pl/link/4943819/lewactwo-atakuje-volvo-za-pokazanie-tradycyjnej-rodziny/

Biedny musi byc ten `Lgbtq+ pracownik` ... wszyscy chca go uszczesliwiac na sile. Nawet gdy sam tego nie chce ... Moze dac jednemu z drugim spokojnie wykonac obowiazki sluzbowe, a to co robi w wolnym czasie zostawic w spokoju. To i ganiac z golymi posladkami po ulicach w rozowym szalu mu sie odechce.

dodany przez saturator, dnia 01.07.2019, 15:21:53

Nic tylko zgłosić się do IKEA do pracy. Oświadczyć ,że lubi się chłopców lub dziewczynka dziewczynki i już kierownik z Ikea powinien na starcie dać pracę ...oczywiście z większą stawką godzinową.!!

dodany przez IT, dnia 02.07.2019, 08:46:55

To wszystko z nudów! Do roboty!!! kurna !

dodany przez Pawlak, dnia 02.07.2019, 10:06:36

https://youtu.be/tLsQTpZkdo8
Standardy Ikea przypominaja mi elastyczny kregoslup moralny polskich politykow, takze tych z naszego miasta, ktorzy w sobote na gej paradzie machaja teczowa choragiewka, a juz w niedziele przykladnie z rodzina zasiadaja w koscielnej lawie.

dodany przez saturator, dnia 02.07.2019, 17:18:30

Ciekawe kiedy `u nas` takie hucpy?
https://wiadomosci.wp.pl/drag-queen-lola-czytala-dzieciom-bajke-w-kawiarni-oburzenie-na-prawicy-6398135887894145a

dodany przez saturator, dnia 02.07.2019, 17:25:50

Straszne. Lola czytała bajki! :)

dodany przez cm, dnia 02.07.2019, 17:40:38

lola to mozesz sobie zapalic, tylko czasem nie pod UMiG

dodany przez saturator, dnia 02.07.2019, 19:23:35

W sprawie IKEI bardzo mi się podoba twitterowy wpis ks Wojciecha Ziółka SJ https://twitter.com/wziolek_sj z 29 czerwca. To obrazek pod tekstem "spytajcie się samych siebie, dlaczego takiego tekstu nie napisze nigdy żadna "IKEA" ?". Naprawdę polecam do przemyślenia i sprawdzenia jak wtedy wygląda nasza tolerancja, nasze otwarcie na innych.

@cm

Z tą Lolą to nie jest śmieszne. Przynajmniej nie dla rodziców. Środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów, transwestytów i innych takich robią dużo, by rodzice uważali ich za śmiertelnych wrogów. Oczywiście znajdą się nieodpowiedzialni rodzice którzy ze spotkania z Lolą będą zadowoleni. Sami na siebie kręcą bicz.

dodany przez Michał Niklas, dnia 02.07.2019, 21:02:39

Tak, wiem, Panie Michale. Piekło i te sprawy...

dodany przez cm, dnia 02.07.2019, 22:07:33

Miłość wobec bliźniego jak zwykle leje się strumieniami :)

dodany przez mm, dnia 02.07.2019, 23:10:32

Piekło? Jak piekło, skoro tęczowe środowisko tak mocno kocha nasze dzieci, że chce je edukować? Widać chyba, że troszczy się o nie od najmłodszych lat chcąc je wyrwać z zaścianka i zabobonu! Ja to dobrze, że są drag queen i pokazują jak wygląda prawdziwą miłość, wskazując drogę prowadzącą do szczęścia. Jakże dobry wpływ na rozwój dziecka ma wczesne zapoznanie się z ofertą jaką dla dzieci mają lesbijki, geje, biseksualiści, transwestyci i inni kryjący się za znakiem + w LGBT+. Można trafić nawet na kogoś, kto naprawdę mocno kocha dzieci: https://parenting.pl/prowadzil-zajecia-z-dziecmi-okazalo-sie-ze-to-pedofil

Ja tam staram się trzymać z daleka od ludzi którzy epatują swym życiem intymnym na lewo i prawo, swoje preferencje seksualne uważają za powód do dumy i chcą jeszcze by inni ich za to podziwiali.

dodany przez Michał Niklas, dnia 03.07.2019, 07:38:13

Na potwierdzenie, że o żadnym piekle nie ma mowy można zobaczyć kilka zdjęć jak szczęśliwe są i dzieci, i kochająca je drag queen: https://www.lifesitenews.com/images/local/files/PDFs/Drag_queen_child_abuse.pdf

dodany przez Michał Niklas, dnia 03.07.2019, 08:37:41

@michal niklas
Szkoda pradu na tego prowokatora.

Wiadomo jak jest z tym calym lgbtq+. Domagaja sie tolerancji, akceptacji, otwartosci, a listy szkol uczestniczacych w teczowym piatku, jak nie bylo tak nie ma. Dobrze to srodowisko obrazuje przypadek Biedronia. Glosil zlikwidowanie strazy miejskiej, potem zapomnial. Wiescil wszem i wobec, ze zlozy mandat europosla ... zapomnial. Na koalicje obywatelska ciskal gromy przez cala kampanie, teraz nie widzi przeciwskazan, zeby `isc` wspolnie do wyborow. Taki to kregoslup moralny.

dodany przez saturator, dnia 03.07.2019, 13:00:14

Jak można wpierw manifestować swoją odrębność po czym domagać się większych praw nie akceptując żadna miarą kogoś, komu to się nie podoba? Swego czasu w internecie funkcjonował film, kawałek parady "równości", nie z naszego kraju. Marsz barwny w kolorach tęczy po czym pokazano dwóch (dwoje, dwie) równie kolorowych osobników z których jeden w dość obrazowy i głośny sposób wypierdział się za pomocą kciuka po czym oddał mocz na głowę temu drugiemu z jego pełną akceptacją i ku uciesze uczestników. Film ten z jakiegoś powodu nie funkcjonuje już w sieci.

dodany przez Mariusz, dnia 03.07.2019, 16:54:10

Temat zastępczy , nie godny komentowania i szkoda prądu.

dodany przez Pawlak, dnia 03.07.2019, 17:40:35

Nie byłoby problemu gdyby IKEA PRZYJMUJĄC do pracy zapisała w umowie pracowniczej, że przyjmowany pracownik ma obowiązek zgadzać się z polityką lbgtqwert+ jakieś tam inne jeszcze dewiacje tej firmy. Bo inaczej umowa nie zostanie podpisana. Tak by było na wolnym rynku i wolnych umowach. Przy obowiązującym gorsecie prawa (?) pracy i przepisach prawnych IKEA zwyczajnie złamała obowiązujące prawo. Zapłacimy za to odszkodowanie dla tego pana w cenie mebli.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 04.07.2019, 13:58:41

Nie dobrze mi się robi od tej homopropagandy.
Nie mam pojęcia po co IKEA wchodzi g... m do d.... .
Może mają jakieś specjalne materace to spania?
Polityka firmy meblowej powinna iść w kierunku ekologii a nie tęczy.

dodany przez Franceska, dnia 07.07.2019, 15:57:26

@Michał Niklas.
Bardzo cenię sobie Twoją odwagę w wyrażaniu swoich poglądów. Dziwię się natomiast ludziom, którzy podążają za ideą pseudo -tolerancji propagując tęczowe środowisko, bo to trendy.
Rodzina to podstawa!

dodany przez Franceska, dnia 07.07.2019, 16:00:55

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

21
Wtorek
Styczeń 2020
Agnieszki
Jarosława
Nory
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

"A gdzie można sie przenieść w sprawach lokalnych :-)?" - I tak trzymać!

"Panowie, Panie, powoli opuszczamy lokal. Nieoficjalnie RIP. Bylo milo te 16 lat z wami pisac. Lubilem was wszystkich oprocz dziuni/primadonny i epipatafiana. To do klikniecia..." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator