Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

To niegrzeczne i niedopuszczalne

drukuj
przeczytano: 3052 razy
Paweł Palica, 12.11.2019

Bardzo krytycznie do tego, jak pracują goleniowscy radni miejscy, odniosła się na ostatniej sesji lokalnego "parlamentu" jego przewodnicząca Krystyna Jaworska. Wytykała przede wszystkim liczne nieobecności i spóźnienia.

Okoliczności ku temu były akuratne, bo sesję rada kończyła w czternastoosobowym składzie. To oznacza, że co prawda kworum było i można było przeprowadzać głosowania nad uchwałami, nieobecnych było jednak siedmioro przedstawicieli wyborców, czyli 1/3 całego stanu. To wyraźnie zirytowało K. Jaworską, bo nie pierwszy raz, jak podkreślała, dość lekceważący stosunek do obowiązków było widać.

- Jest mi przykro, że muszę o tym mówić, ale czuję się do tego zobowiązana. Uważam, że to jest niegrzeczne i niedopuszczalne. Mam na myśli między innymi posiedzenia komisji. Ostatnio na Komisję Spraw Społecznych zapraszamy starostę, prezes szpitala i inne osoby, a o 15.30, czyli wyznaczonej godzinie rozpoczęcia posiedzenia, nie ma w ogóle radnych, a obrady można zacząć dopiero pół godziny później. Czy według Państwa oceny to jest dopuszczalne? Przeprowadziłam rozeznanie i okazuje się, że w tej kadencji żadna komisja nie rozpoczyna się o wyznaczonym czasie, bo wiecznie na kogoś czekamy. Dzisiejsza sesja też rozpoczęła się z 15-minutowym opóźnieniem. Naprawdę niezręcznie mi o tym mówić, że przecież nas wszystkich obowiązują jakieś zasady. Szanujmy się nawzajem - tłumaczyła.

K. Jaworska zwróciła też uwagę na to, że jeszcze kilka lat temu radni, chcąc otrzymać dietę za udział w sesji, listę obecności musieli podpisać dwa razy - na początku i na końcu posiedzenia.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

No to juz jest skandal. Radni zachowujacy sie niczym wagarujaca podstawowkowa gowniazeria! Tak, gowniarze! Rozumiem, ze nie zawsze da sie byc, wtedy mozna sie usprawiedliwic, powiedzmy 2-3 razy do roku, ale nieobecnosc tak o, co gorsza opuszczanie w trakcie obrad jest niedopuszczalne. Za przyklad moge podac moje doswiadczenie z czasow kiedy mieszkalem w szwajcarii, za obecnosc placono diete 30chf, za nieusprawiedliwiona pierwsza nieobecnosc kare 50chf, druga 100chf, trzecia 500chf i wyrzucenie z automatu. Usprawiedliwienia nieobecnosci pisemne mozna bylo skladac 2 razy do roku. Oczywiscie zdarzenia losowe i choroby byly poza tym obostrzeniem. Ale obecnosc byla przymusowa, i tyczylo sie to wszystkich gminnych instytucji, rady gminy, strazy pozarnej, wszelkich komisji etc...
Pointujac, po co nam radni ktorych nie ma...radni bezradni...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 12.11.2019, 09:14:42

PP, calkiem zgrabny Komentarz aktualny, taki Malleus Consilium..

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 12.11.2019, 10:38:22

Pytanie, czy to jest PRACA czy DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA? za 1 należy płacić i WYMAGAĆ za drugie nie płacić a wymagania zweryfikować.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 12.11.2019, 11:18:58

PS. czy można prosić o statystyki NIEOBECNYCH na sesjach i komisjach?

dodany przez Michal Wentruba, dnia 12.11.2019, 11:19:49

Panie Michale, trafiony-zatopiony! Bardzo dobry pomysl, upublicznic liste wagarowiczow. W podstawowce na apelu zawsze wyczytywano klasy z najwieksza i naj goresza frekfencja. W tym wypadku takze by sie taki publiczny pregiez przydal, skoro publiczne pieniadze do kieszeni ci radni biora...

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 12.11.2019, 13:02:38

mam takie proste pytanie- czy gdzieś jest do wglądu CV radnych. Chętnie bym zapoznał sie z ich dokonaniami zawodowymi, z których to wiele można wywnioskować o człowieku. Teraz niektórzy sprawiają wrażenie iż są ludźmi o zbyt wybujałym ego

dodany przez jzw, dnia 12.11.2019, 14:26:27

@ jzw
O tym wybujałym ego, czy to nie było w kierunku radnego Mituły?

dodany przez JMD, dnia 12.11.2019, 15:00:39

Przecież wystarczy oświadczenie majątkowe zobaczyć i już wiele wiadomo o delikwenci.

dodany przez Biustonosz, dnia 12.11.2019, 16:00:30

Natomiast ja chciałbym poznać listę obecności radnych na sesjach. Myślę, że coś takiego funkcjonujące publicznie, było by czynnikiem dyscyplinującym.

dodany przez Jaro, dnia 12.11.2019, 18:08:20

Oczywiście trudno zaakceptować nieobecności i "luźne" podejście do udziału w sesjach Rady Miejskiej czy pracach komisji, o ile nie jest to związane z sytacją losową, zdrowotną, rodzinną, itp. Skoro jednak temat został publicznie wywołany, idźmy w poszukiwaniach przyczyny krok dalej. Zastanawia mnie, z jakiego powodu ani Przewodnicząca R.M. podczas ostatniej sesji, ani Redaktor GG w artykule nie zechcieli zauważyć, że wątpliwy przykład płynie z góry. Gdyż to właśnie Burmistrz Krupowicz podchodzi do sprawy wybiórczo i "swobodnie", opuszcza salę sesyjną w trakcie trwania obrad, czasem bezpowrotnie. Dla Państwa wiedzy, w pracach komisji stałych od początku kadencji do dziś NIGDY nie wziął udziału, nie dając szansy Radnym do konstruktywnej roboczej rozmowy, zwyczajnego zadawania pytań, rozwiania być może czasem niezasadnych wątpliwości. Przykładem skrajnie dobitnym w moim odczuciu była wrześniowa dyskusja ws popadającego w agonię Goleniowskiego Domu Kultury, gdzie Burmistrz ponad setkę zainteresowanych sprawą osób ominął szerokim łukiem w drodze ze swojego gabinetu prosto przed urząd, by stanąć w kadrze obiektywu w kampanijnym spocie KO do Parlamentu. Zatem na sytuację opisaną w artykule można spojrzeć z co najmniej dwóch różnych perspektyw, a ustną i publiczną "reprymendę" Pani Przewodniczącej zaadresować bynajmniej nie tylko do nieobecnych i spóźniających się Radnych Rady Miejskiej.
Krzysztof Sypień

dodany przez Krzysztof Sypień, dnia 12.11.2019, 21:09:04

Trafiony, zatopiony!

dodany przez ~`behemot, dnia 12.11.2019, 23:15:53

Szanowny Krzysztof Sypień , zdaje się, że na spotkaniu w sprawie "trupa" jakim jest obecny budynek GDK był szanowny wiceburmistrz pan Banach. Ja rozumiem, że jest takie oczekiwanie części społeczeństwa, jak widać radnych też, że burmistrz ma być "wszędzie" i "wszystko" załatwiać. Z drugiej strony jak burmistrz ma złatwiać osobiście "wszystko" to po co cały urząd, radni? I zatrudnieni tam urzędnicy, radni? Mnie osobiście by nie przeszkadzało "odchudzenie" urzędu jak i rady miasta dajmy na to o połowę i przekazanie 3/4 oszczeęności z tego odchudzania na pensje burmistrza. 1/4 byłaby oszczędnością dla podatnika :-) ot taki deal.
PS. Burmistrz ma prawo wysyłać na sesje RM jak i komisji swoich przedstawicieli takich lokalnych ministrów. Radny RM musi sprawować swój mandat osobiście jak poseł. Ot taka dygresja.
Pozdrawiam

dodany przez Michal Wentruba, dnia 13.11.2019, 09:36:32

@ biustonosz - nie chodzi o "zawartość portfela" a o dokonania i wiedzę które to obligują do pełnienia funkcji społecznych i zabierania głosu w sprawach które wymagają choćby odrobinę wiedzy tematycznej. Pozdrawiam wszystkich @

dodany przez jzw, dnia 13.11.2019, 13:18:05

Ale w oświadczeniu jest napisane co delikwent robi. Jak pracuje na państwowej partyjnej posadzie to znaczy, ze sam nic dobrego nie mógł znaleść i jedynym jego wyjściem jest kolko wzajemnej adoracji czyli polityka.

dodany przez Biustonosz, dnia 13.11.2019, 20:41:17

Mamy przesionek 2020 roku. Wystarczy wprowadzic karty id i na podstawie zarejestrowanych obecnosci rozliczac radnych. Pan Sypien umiejetnie wykorzystujac sytuacje ‘uderza’ ad persona. Takie postepowanie przypomina mi jednego z radnych, ktory najpierw wiernie trwal przy burmistrzu, a potem, samemu startujac w wyborach, urzadzal szopki w terenie i na facebooku, ciskajac gromy w urzedujacego kontrkandydata. A teraz przybral szaty ‘rewizjionera’ ... ehh te nasze mlode wilki lokalnej polityki.

dodany przez saturator, dnia 13.11.2019, 23:26:59

Wilki? Z niego taki wilk...kaczka co najwyzej...a jaka szopke urzadzil wokol mnie o rzekomy hejt. Hahaha...gownoburze, ktora wygasla po 3 sekundach. W tym to jest dobry. A tak na marginesie to w sumie kompetentny, tyle ze nie wiadomo w czym. Ot cala prawda o "wilku z placu lotnikow"

dodany przez Hubert C. Klebowski (KC_Designer), dnia 14.11.2019, 13:06:10

Szanowny/a saturator, dnia 13.11.2019, zgadza się. Przy obecnym poziomie technologicznej inwigilacji, to rzeczywiście żaden problem. Opomiarowanie czasu "pracy / działań społecznych" radnych.

dodany przez Michal Wentruba, dnia 18.11.2019, 11:42:47

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

21
Wtorek
Styczeń 2020
Agnieszki
Jarosława
Nory
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

"A gdzie można sie przenieść w sprawach lokalnych :-)?" - I tak trzymać!

"Panowie, Panie, powoli opuszczamy lokal. Nieoficjalnie RIP. Bylo milo te 16 lat z wami pisac. Lubilem was wszystkich oprocz dziuni/primadonny i epipatafiana. To do klikniecia..." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator