Drogi czytelniku

Od 20 grudnia awarii uległ portal goleniowska.com, w związku z tym nie możemy dodawać nowych tekstów. Do czasu uruchomienia jego nowej odsłony, ta strona jest tylko archiwalna.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Znikome zainteresowanie

drukuj
przeczytano: 2650 razy
Paweł Palica, 10.06.2019

Zaledwie jeden miejski radny wziął udział w wyprawie w okolice Świętej, którą zorganizowało stowarzyszenie "Biały Grosz".

Prezes "Białego Grosza" Wojciech Janda, jak niedawno informowaliśmy, do wzięcia udziału w wycieczce historyczno - przyrodniczej zaprosił wszystkich radnych. Odzew był jednak znikomy, bo 8 czerwca na miejscu pojawił się jeden Łukasz Mituła (Ruch Miejski), a Andrzej Różański wcześniej przeprosił za nieobecność.

Do wyprawy tak czy owak doszło, a jej uczestnikom zaprezentowane zostały między innymi nieistniejący port i przeprawa promowa w Świętej, pozostałości trzech nieistniejących wiosek i cmentarzy, stanowisko dowodzenia wojsk niemieckich z 1945 roku oraz relikty umocnień obrony przeciwlotniczej. Działacze "Białego Grosza" uważają, że niewielkim nakładem środków można w tym miejscu stworzyć i oznaczyć ścieżkę pieszo – rowerową, która stałaby się atrakcją turystyczną dla mieszkańców gminy. Do zabezpieczenia w budżecie gminy pieniędzy właśnie na ten cel chcieli przekonać radnych. Efekt - jak wyżej.

Ł. Mituła zapowiedział, że będzie chciał nadać inicjatywie dalszy bieg. Wniosek w tej sprawie złoży najpewniej na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Więcej , nie trzeba , Pan Radny przekaże zastany obraz pozostałym i git! , a pozostali mam nadzieję przyklepią i będzie dobrze.

dodany przez Pawlak, dnia 10.06.2019, 13:06:36

Komentarz aktualny Pawła Palicy jak najbardziej na miejscu. Okolice Świętej często odwiedzam rowerem. Jest tam też sporo wędkarzy. Tereny dzikie, ale z dość dobrym dojazdem. Nawet na zdjęciu widać, że osobówka dojechała. Oznaczenie ścieżki, zrobienie w kilku piaszczystych miejscach bardziej przyjaznej rowerom nawierzchni, kilka tablic informacyjnych, może jakiś miejsce do zostawienia samochodu, miejsce na ognisko (jest jedno obok wałów, przy porzuconej budowie, drugie widziałbym na piaszczystym terenie przy bunkrach), jakaś wiata, a na deser wieża widokowa :-)

Szkoda, że nie ma mostu, albo choć kładki, nad Krępą, w miejsce ukradzionego mostu. Z drugiej strony też by się przydała kładka nad Iną przy Inoujściu, w miejscu spalonego mostu. Wtedy można zrobić fajną wycieczkę rowerową Goleniów-Lubczyna-betonowiec-Święta-bunkry-Stepnica-Goleniów. Wie ktoś, czy budowa dróg rowerowych na wałach przewiduje takie kładki?

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.06.2019, 07:18:54

Kładek nie przewiduje się. Do Inoujścia jest dobry dojazd ale w parze ze Świątą to trzeba by spore kółko wykręcić, realizowany jest właśnie odcinek Luczyna-Inoujście i dalej przez most to kilkanaście nadprogramowych kilometrów. Tereny wyludnione dawno temu ale nie jest tajemnicą że działki właścicieli mają. Gdyby nie to, można byłoby tam stworzyć coś ciekawego ale w tym stanie jest to po prostu nie wykonalne.

dodany przez Mariusz, dnia 11.06.2019, 09:22:59

Szkoda, że nie ma tych mostów. Za małolata jeździliśmy przez Świętą do Inoujścia i do betonowca. Z tego mostu, co potem spłonął, łowiliśmy ryby. Oczywiście teraz do betonowca można dojechać wałami, ale taka kładka dałaby większe możliwości komunikacyjne. Takich kładek brakuje zresztą i w innych miejscach, choćby w Goleniowie przy SP1, czy w okolicach Zabrodu, żeby wycieczkę na Górę Lotnika połączyć z odwiedzinami przy Królewskim Źródle.

dodany przez Michał Niklas, dnia 11.06.2019, 09:52:42

Kładka przydałaby się w wielu miejscach na rzece, to fakt. Od Zabrodzia przez las prowadzi leśny dukt, to była fajna ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa, przynajmniej kiedyś była bo nie byłem tam od lat. To pewnie dopełnienie tej przy Królewskim Źródełku, dopełnieniem całości była by możliwość "skoku" na drugą stronę Iny. Tego rodzaju terenów nie brakuje, także w okolicach Świętej. Przyrodniczy raj, niestety także dla myśliwych. Incydentalnie, ale potrafią popsuć wycieczkę aroganckim zachowaniem, ze wzajemnością.

dodany przez Mariusz, dnia 11.06.2019, 11:33:05

KOMENTARZ AKTUALNY

Leszek Ozimek

Po głosowaniach na ostatniej sesji rady miejskiej widać wyraźnie, że burmistrz Krupowicz odzyskał kontrolę nad swoim klubem radych, który wraz z radnym Kuszyńskim tworzy wciąż jednoosobową większość w radzie. I ta większość przegłosowała propozycje budżetowe burmistrza na rok 2020 – w tym podwyżkę podatku od nieruchomości oraz zdjęcie z przyszłorocznych wydatków inwestycyjnych budowy przedłużenia ul. Metalowej. Obie te decyzje generują niezadowolenie dotkniętych nimi mieszkańców. Przedsiębiorcy miejscowi będą musieli bowiem znacznie więcej zapłacić podatku od nieruchomości, a mieszkańcy ul. Grenadierów dalej znosić uciążliwości związane z ruchem ciężkich pojazdów pod oknami. Jedni i drudzy pewnie zaprotestują – przedsiębiorcy raczej mrucząc pod nosem, ale protestujący już wcześniej mieszkańcy ul. Grenadierów  mogą to zrobić mniej kameralnie. Całość tej operacji to porażka wizerunkowa burmistrza i jego klubu. Gdyby bowiem choćby symbolicznie zrezygnowali z niektórych wydatków w przyszłym roku, to już było by coś. Na przykład z finansowania przez  podatników, urzędników pracujących na potrzeby propagandowej strony burmistrza na FB, z pieniędzy wydatkowanych na ten łatwy lans poprzez zatrudnianie operatora propagandowych filmików i drogi sprzęt dla niego. Wtedy burmistrz i jego radni mieli by moralne prawo sięgać do kieszeni przedsiębiorców oraz po raz kolejny namawiać mieszkańców ul. Grenadierów by poczekali. A tak swoje prywatne potrzeby propagandowe burmistrz Krupowicz de facto realizuje teraz  bezpośrednio ich kosztem. Wisienką na torcie jest w tej sytuacji całkowite milczenie burmistrza i jego propagandzistów na rzeczonym profilu na FB "Robert Krupowicz twój burmistrz Goleniowa". Oczywiście milczenie na temat podwyżki podatków i rezygnacji z budowy przedłużenia ul. Metalowej. Nie ma tam żadnego tłumaczenia, żadnego wyjaśnienia,  żadnej informacji. Nic, tylko jak zawsze łatwy lansik...

W tej sytuacji warto obejrzeć i zapamiętać to, co prezentujemy na filmiku dołączonym do materiału z sesji budżetowej.

Leszek Ozimek - 20.12.2019

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Stowarzyszenia Niepokonani

Maria Palica - 20.12.2019

23
Czwartek
Styczeń 2020
Fernandy
Jana
Rajmundy
Styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

GOLENIÓW W STAREJ FOTOGRAFII

OSTATNIO KOMENTOWANE

"Z tego co mi wiadomo Pan redaktor naczelny dalej żyje i pewnie ma się nieźle. Przez zwykły szacunek dla swoich, niejednokrotnie wieloletnich czytelników, powinien poinformować co się dzieje." - I tak trzymać!

"Czyli cytujac klasyka ... The reports of my death are greatly exaggerated." - I tak trzymać!

"W temacie Gazety Goleniowskiej: Jest trochę informacji na profilu fejsbukowym: https://www.facebook.com/Gazeta-Goleniowska-472249546289387/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARD3zqhoKlAhGfjVvuaGbPx11Wh9hvRk4M..." - I tak trzymać!

"Witam panowie. Czasy sie zmieniaja, zwykla telewizje zastepuje powoli Netflix i temu podobne platformy streaminowe, a papier wypieraja wersje cyfrowe. Pozycja naszej lokalnej gazety wydawala sie jed..." - I tak trzymać!

"Co do upadku Gazety Goleniowskiej, to moim zdaniem nie ma co sie doszukiwac spektakularnych przyczyn, Ufo, szarakow, Krupowicza...po prostu koniunktura jaka jest to jest, a LO skonczyla sie kasa, ludz..." - I tak trzymać!

"https://www.facebook.com/Superportal24-Powiat-Goleniowski-112234183585246/" - I tak trzymać!

"Chodziło mi o to, że Gazeta mijała sie z faktami, zasadami dziennikarstwa, języka polskiego. Zwłaszcza pan Palica - jeszcze przed Krupowiczem. Za to za Krupowicza, nagle zmieniła front, gdy zakończyło..." - I tak trzymać!

"@seroy Masz rację. Jak widzę to superportal24 obejmuje powiat gryficki. Blisko i pewnie sporo przydatnych informacji jak się jedzie wypocząć w Pobierowie, czy Trzęsaczu, ale to nie to... @.. Pewn..." - I tak trzymać!

"Za nic w świecie nie mogę nic znaleźć o naszym rejonie na superportal. Nie ma nic?" - I tak trzymać!

"Superportal24 Powiat Goleniowski Panie Michale." - I tak trzymać!

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Aby skontaktować się z nami możesz
zadzwonić pod nr.: 91 418 26 01
lub wysłać e-mail:
redaktor | reklama | administrator